Akumuliacinės talpos


Akumuliacinė talpa yra naudojama kartu su kieto kuro katilais ir skirta šilumos pertekliui vandens šildymo sistemoje sukaupti ir, esant poreikiui - atiduoti šilumą į šildymo sistemą, tuo pačiu siekiant sumažinti katilo įkrovimų kuru dažnumą bei garantuojant tolygų patalpų šildymą. Ji ypač rekomenduojama esant mažos vandens talpos šildymo sistemai su priverstine cirkuliacija, nes tuomet ir mažiausios katilo galios gali būti per daug ir kyla pavojus, kad sistemoje gali užvirti vanduo. 
 
Reikalingas talpos dydis priklauso nuo katilo galios. Rekomenduojama, kad talpos tūris būtų ne mažesnis kaip 50 l vienam katilo galios kW. Todėl, pavyzdžiui esant 20 kW katilui, patartina lygiagrečiai sumontuoti dvi 500 l tūrio akumuliacines talpas, o esant 25-30 kW katilui - dvi 730 l tūrio talpas.
 
Akumuliacinė talpa gali būti tiekiama sekančių išpildymų: 1) be apšiltinimo; 2) su apšiltinimu.
Privalumai:
Neslopinant kieto kuro kūrenimo proceso pasiekiamas didžiausias katilo naudingo veiksmo koeficientas.
Nėra katilo perkaitimo ir sistemos užvirimo pavojaus.
Galimybė maksimaliai išnaudoti katilo pakuros dydį, kuro rūšį ir kūrenimo laiką vienai įkrovai.
Tolygus be didesnio temperatūrinio svyravimo šildymo sistemos darbas.
Talpa yra kaip hidraulinis indas, todėl lengvai suderinamas siurblių darbas. 
Galimybė pasirinkti didesnės galios katilą ir turėti patogesnį bei retesnį užkūrimų ciklą.
Naudingas pritaikymas Saulės energijos kaupimui.
Esant kelių lygių prijungimo vietoms, galima akumuliuoti skirtingas temperatūras.
Pagal pageidavimą galima rinktis norimą šiluminės izoliacijos tipą arba izoliuoti patiems.
 
Boileris skirtas šildyti vandenį voniai, dušui bei kitiems buitiniams reikalams, esant centrinei šildymo sistemai arba vandens šildymo katilui. Boileris gaminamas iš 3 mm storio anglinio plieno lakšto. Kai boileris montuojamas horizontaliai, jis uždedamas ant laikiklių, kurie tvirtinami prie sienos varžtais. Galima montuoti ir vertikaliai, tuomet tvirtinimo būdas parenkamas individualiai. Boileris pastoviai turi būti užpildytas vandeniu, tai padidina ilgaamžiškumą. Pajungti boilerį reikia taip, kad pro jį pratekėtų kuo daugiau ir karštesnio vandens iš katilo sistemos.